Wyszukiwarka
 na stronie  na forum  
Twitter
forum
Strona główna Aktualności › BASF w Śremie - to już ponad rok ›

BASF w Śremie - to już ponad rok   


« Powrót

Prawie dokładnie rok temu, w listopadzie 2009 roku firma BASF Polska Dział Chemii Budowlanej rozpoczeła produkcję w nowym zakładzie w Śremie.

fot. BASFW czasie tego roku firma nie tylko skupiła się na rozwoju własnej produkcji i wzmacnianiu marki na polskim rynku, ale także bardzo aktywnie działała lokalnie w Śremie.

Jeszcze pod koniec 2009 roku BASF EB-C Śrem sfinalizował konkurs plastyczny, w którym udział wzięło blisko 100 dzieci ze szkół gimnazjalnych ze Śremu. Wszyscy tworzyli prace plastyczne pod hasłem: ”Wiosna w moim mieście”, a dla najlepszych czekały upominki BASF oraz uroczyste podsumowanie konkursu z udziałem przedstawicieli firmy oraz władz miasta.

W 2010 roku najważniejszym wydarzeniem były Dni Śremu – czyli największe święto miasta Śrem, składające się z wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw, a także imprez sportowych. W tegorocznych Dniach Śremu 2010 jednym z głównych patronów tego wydarzenia były spółki BASF Polska Dział Chemii Budowlanej oraz BASF Poliuretany Polska. Obie firmy były, między innymi, patronem Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego BASF Cup Orliki 2010. W zakresie sportu, firma BASF była także obecna na Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostwach Europy rozgrywanych tradycyjnie na jeziorze w pobliżu miasta.

Poza wydarzeniami głośnymi i widowiskowymi, BASF był także zaangażowany w mniejsze projekty charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Ciekawym projektem jest Ekologiczna Akademia Umiejętności w ramach, której kilkunastu nauczycieli ze Śremu i okolic bierze udział w bezpłatnych zajęciach, wykładach i prezentacjach o tematyce ekologicznej i ochrony środowiska. W ramach EAU odbyły się Śremie już 2 zjazdy edukacyjne, a kolejne trwać będą w ramach projektu do połowy 2011 roku. Dla BASF ważna jest możliwość prezentacji rozwiązań naukowych i technologicznych oferowanych przez cały koncern, a także zastosowanych lokalnie w Śremie.

Pozostając w sferze edukacyjnej – najnowszym projektem jest organizowanie wykładów i wizytacji zakładu Śrem przez uczniów szkół technicznych ze Śremu i okolic. Podczas takich spotkań uczniowie mają okazję zapoznania się z firmą BASF w Polsce i na świecie, otrzymują wiele ciekawych informacji z zakresu chemii budowlanej, a także uczestniczą w praktycznych pokazach z zastosowaniem produktów z zakładu Śrem. Dotychczas zorganizowano 3 takie wizyty, ale w 2011 roku projekt będzie nadal rozwijany, być może także o praktyki w BASF dla najlepszych uczniów z lokalnych śremskich szkół.

Ciekawym projektem poniekąd edukacyjnym jest Uniwersytet Ludzi Ciekawych Świata – zorganizowany przez Bibliotekę w Śremie. Projekt ten zakłada prelekcje dla mieszkańców Śremu na różne ciekawe i nietypowe tematy. Jednym z prelegentów tego Uniwersytetu w 2010 roku był Marcin Adamowicz z firmy BASF, który zaprezentował swoją 3-tygodniową wędrówkę po Chinach. Fantastyczne zdjęcia i dobra narracja na temat niezwykłości kultury, przyrody i obyczajów Chin sprawiły, że ten wykład na pewno zostanie na długo w pamięci słuchaczy.

I na koniec promocja produktowa skierowana do mieszkańców Śremu zaraz na początku działania nowego zakładu. To oferta bezpłatnych badań termowizyjnych dla mieszkańców Śremu i okolic przy użyciu nowoczesnej kamery termowizyjnej połączona z oferowaniem pakietu produktowego dla tych wszystkich, którzy planują i realizują inwestycje budowlane w swoich domach.


Źródło: BASF


IzoTv.jpg
Newsletter
Sonda
Jaką metodą dokonujesz pomiaru wilgotności na budowie ?
Miernikiem elektronicznym
Metodą karbidową CM
Oceną wzrokową i dotykową
Metodą suszarkowo-wagową
Tagi  Popularne A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Y Z
Partnerzy  
Nowy baner polski Nowy baner polski