Wyszukiwarka
 na stronie  na forum  
Twitter
forum
Strona główna Aktualności › SOLBET partnerem PROCONSTR ›

SOLBET partnerem PROCONSTR  


« Powrót

Firma SOLBET zaangażowała się merytorycznie w tworzenie projektu "PROCONSTR - Doskonalenie szkolenia zawodowego w sektorze budowlanym w celu identyfikacji i uznania kwalifikacji w krajach Unii Europejskiej".

fot. SolbetPromotorem i koordynatorem tego europejskiego projektu w Polsce został Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

Główne cele PROCONSTR:
- porównanie i doskonalenie na poziomie krajowym i europejskim stanu systemu kształcenia i szkolenia zawodowego z zakresu budownictwa;
- zidentyfikowanie braków posiadanej wiedzy u absolwentów szkół zawodowych i techników budowlanych oraz u pracowników aktywnych zawodowo chcących kontynuować dalsze kształcenie;
- wypracowanie innowacyjnego programu szkoleń zawodowych z ośmiu wybranych zawodów budowlanych nawiązującego do europejskich zasadach certyfikujących i kwalifikacyjnych – ECVET, (Europejski System Edukacyjny w ramach Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego), będącego uzupełnieniem narodowych szkoleń zawodowych.

Do projektu wybrano następujące zawody: betoniarz/zbrojarz, murarz, tynkarz, dekarz, cieśla, monter sieci elektrycznej, monter wentylacji i klimatyzacji, monter urządzeń sanitarnych/hydraulik.

SOLBET uczestniczył w projekcie jako partner przy tworzeniu modułu zawodowego dla murarzy. Udział naszej firmy w projekcie polegał na opracowaniu materiałów merytorycznych szkoleniowych, prowadzeniu szkoleń oraz praktycznych pokazów murowania dla trenerów i uczniów.

Zakres modułu dla murarzy dotyczy zastosowania cienkowarstwowych zapraw, termoizolacyjnych oraz suchych zapraw.

Korzyścią z zastosowania tych technologii jest:
- zdobycie umiejętności samodzielnego skorzystania z w/w technologii,
- wiedza na temat użycia lżejszych materiałów,
- poprawa jakości wykonywania pracy.

Prace nad modułami zawodowymi zostały ukończone i opracowane w sześciu językach: angielskim, polskim, włoskim, portugalskim, greckim i francuskim (w rodzimych językach poszczególnych partnerów projektu).

Przeprowadzono kursy testowe modułów we wszystkich krajach biorących udział w projekcie. Moduły zostały pozytywnie ocenione i przyjęte przez uczestników kursów testowych.

Źródło: Solbet

180_260_pakery_iniekcyjne.jpg
Newsletter
Sonda
Jaką metodą dokonujesz pomiaru wilgotności na budowie ?
Miernikiem elektronicznym
Metodą karbidową CM
Oceną wzrokową i dotykową
Metodą suszarkowo-wagową
Tagi  Popularne A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Y Z
Partnerzy  
Nowy baner polski Nowy baner polski